בקר ב ארכיון

התערוכה 'ארזתי לבד…' מציגה שלוש קבוצות של עבודות מעשורים שונים. הצגתן המשותפת ממחישה את הגיוון ורוחב המנעד של טרטקובר, שלאורך השנים פירק בעבודתו את מושג הסגנון האישי ויחד עם זאת שמר על חותם ייחודי המאפשר לזהותו גם ממרחק רב.

עבודות אלה, שאליהן טרטקובר חוזר מזה כעשור, מורכבות מתצלום מטופל בטכניקה מעורבת, הכוללת כיסוי, הסתרה, גריעה והוספה. המוטיב החוזר של הקבוצה הוא הדימוי הטעון של מזוודה, המשמש כמצע לעבודתו. לצד "מיטלטלין", מציג טרטקובר בתערוכה מבחר דימויים מהסדרה "I'm Here" ועבודת וידאו.

"כל אחד נושא עימו את ה'מזוודה' שלו, לכל אחד מטען ייחודי על גבו השחוח: זכרונות, חלומות שהתיישנו, אהבות שהחמיצו, פצעים, צלקות, תשוקות ותקוות המשמשים בערבוביה, זרוקים זה לצד זה במזוודה הדמיונית, המכילה את פיסות החיים שלנו – אלה שהיו, אלה שיכולים היו להיות לנו אילו רק, אלו שעוד יהיו. כמו גלגול מודרני של תיבת פנדורה, מזוודה מוטב לה לעיתים להישאר סגורה. פתיחתן של תיבות ממוקשות עלולה לשחרר לעולם שורה של אסונות. אך, היא יכולה להכיל גם תקוות. פתיחת מזוודה כרוכה בסיכון. עימות פנים אל פנים עם פיסות התצרף הקרוי "החיים" אותן אנו רגילים יותר לכסות ולהסתיר, היא מהלך מכאיב. יהודים נודדים במרחבי עולם מנוכר; חווית פליטות אוניברסלית ומקומית; מזוודה כמראה לנפש המבקשת לשמור לעצמה סודות כמוסים ולדחות את ההכרה המכאיבה בעובדה: "מה, זה כל מה שיש?" ארזתי לבד. טרטקובר

 

David Tatarkover, Luggage 1, mixes media on paper, 65x87 cm, 2010-2012

David Tatarkover, Luggage 1, mixes media on paper, 65×87 cm, 2010-2012

David Tatarkover, Luggage 2, mixes media on paper, 65x87 cm, 2010-2012

David Tatarkover, Luggage 2, mixes media on paper, 65×87 cm, 2010-2012

David Tatarkover, Luggage 1, mixes media on paper, 65x87 cm, 2010-2012

David Tatarkover, Luggage 1, mixes media on paper, 65×87 cm, 2010-2012

דוד טרטקובר, אמן, חתן פרס ישראל לעיצוב, חוקר, אוצר ומרצה ב'בצלאל', חי ועובד בתל אביב

טרטקובר עוסק בהיבטים שונים של התקשורת החזותית, בדגש על תרבות ופוליטיקה. ראייתו המפוקחת והצירופים הויזואליים שלו, מעניקים לעבודתו ייחודיות ואפיון מהמקוריים והמובהקים בארץ וזוכים להוקרה גם בקרב הקהילה הבינלאומית. תערוכות יחיד של טרטקובר הוצגו במוזיאון ישראל ובמוזיאון תל אביב. עבודותיו כלולות באוספים  במוזיאונים שונים והוצגו בתערוכות בישראל וברחבי העולם.

תערוכת יחיד של דוד טרטקובר תוצג בגלריה קונטמפוררי ביי גולקונדה, החל מ-3 בינואר

 

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube