בקר ב ארכיון


אמיליו פוצ'י, קארל לגרפלד וקוקו שאנל – החברים של ליילה. דנה לוי עם ליילה האשה שלא מפסיקה להיות באופנה כבר 60 שנה

בנעלי עקב, גרביוני רשת, חצאית ישרה מעוצבת וחולצה מפוספסת ללא שרוולים, יושבת ליילה, בת 90 מטופחת ונועזת, לבושה בפריטים מאוסף האופנה המרשים שלה ומספרת בגינונים אירופיים על ימיה בעולם האופנה. היא נולדה במילנו ב -1921, ברחה עם משפחתה  לשוויץ בזמן המלחמה, התגוררה בלוגנו, ועבדה כמעצבת אופנה בבתי אופנה מקומיים.  טעמה וחושיה האופנתיים הקנו  לה מעמד בקהילת האופנה, ומנהלי הבוטיק היוקרתי  "מודה בלה" בלוגנו ובסאן מוריץ מינו אותה לקניינית שלהם.

בשנות ה- 40 היו קנייני הבוטיקים מרכז העצבים של עולם האופנה , הם התאימו קולקציות ללקוחות, הניעו מעצבים, ואף המליצו והשפיעו על העיצוב.
ליילה ביקרה מידי שנה בתצוגות האופנה בפריס ובמילנו, הכירה מקרוב את המעצבים המובילים,  והוזמנה ל"אטלייה" שלהם במיוחד כדי שתחווה דעה.

עד היום שומרת ליילה סרטים שצולמו באטלייה של שנל. קוקו, לדבריה, היתה אישה קשה, אך "אלי הייתה נחמדה בגלל שהיא אהבה איטלקים… הייתה מתייעצת איתי אם  הבגד מתאים לקליינטורה האיטלקית שלי, והיא גם עיצבה רעיונות שלי תחת המותג של שנל ".

היא מספרת שגם קרל לגרפלד הצעיר ביקר בבוטיק בניסיון לשכנע אותה לרכוש את דגמיו, ובהמשך, כשהקשר בניהם התהדק,היה משרטט את רעיונותיה בעיצוב הבגדים.
"אם לא הייתי מתחתנת הייתי יכולה להגיע מאוד רחוק בעולם האופנה" , אומרת ליילה.
לאחר חתונתה עזבה את הבוטיקים, עברה לגרמניה, אך אהבתה לאופנה לא פחתה.

כבר יותר מ-60 שנה שהיא צורכת ואוספת מותגי אופנה, ליילה חיה היום בישראל, וכשהיא יורדת לשתות את הקפה שלה בבוקר, היא לובשת שנל, כמובן..

לכתבה במגזין

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube