בקר ב ארכיון

 

החור הוא מסע, שנהרין מזמין אותנו אליו. זהו מסע התבוננות אל כוח אפל המודע לזהות המתחוללת בכפילות המגדרית. את האפלה הגדולה יוצרים המשחקים באור שלמעט פעם אחת של אור לבן גדול ובוהק נדמה כי האפלה היא אור הנע על הספקטרום האפשרי שבהם ניתן לעורר את הכוח האפל. בסיועם של 150 פנסים התלויים סביב הבמה בשלושה מעגלים מתומנים ו- 50 פנסים הקבועים בגומחות התקרה מעל הבמה, שמתחת להם תלויה רשת מתכת לבנה מסורגת נדמה כאילו אורזים לנו את כל הפחדים הקיימים מ"החור" השחור.

 

החור, להקת בת שבע צילום:גדי דגון

החור, להקת בת שבע צילום:גדי דגון

החלל הוא השחקן המרכזי של היצירה. כבר בכניסה לאולם התחושה שונה, כאילו משהו אפל, אינטימי ומסקרן עומד לקרות, הבמה המתומנת המוגבהת שסביבה יושב הקהל מזמינה אותנו להיות חלק מההתרחשות ולהביט על היצירה מזוויות שונות המאפשרת לראות את הדינמיקה והעוצמה התנועתית מכיוונים שונים ובמקצבים משתנים. הרקדנים המחוללים את עצמם לדעת מפגינים זאת בקטעי סולו פאגניים האונסים את הצופה להציץ בעל כורחו בפולחן החיים. חיים על כל המרכיבים אותם פחד, חום, קור, ניכור ואהבה. ואם אלו החיים אז נהרין ורקדניו מנכחים אותם בכל רגע ורגע, ואנחנו המבועתים מ"החור", יכולים לקחת מהחיים רק את החיים.

החור , להקת בת שבע צילום גדי דגון

החור , להקת בת שבע צילום גדי דגון

"החור" היא יצירת מחול פורצת גבולות, וזו לא הפעם הראשונה שנהרין הכוריאוגרף לא מאכזב. הוא מפתיע, צבעוני, סקסי ומותח לצופה את גבולות הדמיון, תוך שהוא מנצל את החלל העומד לרשותו בצורה מפתיעה ומקורית.

"החור", היא תלוית מקום, ותוצג אך ורק בסטודיו ורדה בסוזן דלל בתל-אביב. העבודה מוצגת מעל וסביב קונסטרוקציה ייחודית שנבנתה לצורך המופע: במה מתומנת בת 360 מעלות המוגבהת מהקהל. העבודה מוצגת מדי ערב בשני סבבים בתפקידים מתחלפים. בהשתתפות כל רקדני הלהקה: ברט איסטרלינג, אייר אלעזרא, סטפני אמוראו, וויליאם בארי, שחר בנימיני, מתן דוד, עמרי דרומלביץ', זינה זינצ'נקו, עדי זלטן, צ'ן וי לי, ארי נקמורה, בובי סמית, אורי משה עפרי, שאמל פיטס, אוסקר ראמוס, איאן רובינסון, ניצן רסלר ומעיין שיינפלד.

בת שבע 

 

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube