בקר ב ארכיון

 צמד המילים "רעש" ו"מכונית" קשור תמיד בקולות המנוע – אפשר לזהות מוצא של מכונית לפי צליל המנוע שלה.

אולם, מתוך מערך הקולות העצום שמפיקה מכונית, דווקא קולו של מנוע הבעירה הפנימית נמצא בסכנת הכחדה, ועתיד להיות מוחלף בהמיה של מנוע חשמלי – לא מאד שונה מזה של מיקרוגל. אז סגרו את החלונות, הגבירו את הרמקולים, וצאו לשיוט בכבישים עם רעש של מנוע 12V של פרארי, 2V גדל נפח מהרלי דווידסון או מכונית הראלי האגדית של אודיו.

 האירוע המכונן עבורי בכל הקשור לקולות של כלי רכב קרה על כביש דרומי מרוחק.

הייתי אז חייל סדיר, וניסיתי נואשות לעצור טרמפ שיקרב אותי לטרמפיאדה או לכביש ראשי, שם יהיה לי סיכוי טוב יותר לתפוס טרמפ הביתה. עמדתי שם הרבה זמן, על הכביש ההוא בין ירוחם לשדה בוקר. היה חם נורא. התחלתי להזות על אופנוע הכביש האדום שחלמתי עליו אז, שיקח אותי צפונה במהירות.
מתוך אדי החום הופיעה פתאום צלילת רבועה, וממנה עלה עמוד עשן שחור בנפיחות גדולות. מוביל הטנקים העתיק (מאק DM800 סיפר לי מישהו שמבין בזה, שנים אחרי) היה מנוע דיזל ענקי שבאחוריו קבינה קטנה שהוסטה מעט שמאלה ממרכז הגורר הענקי.
כל קוץ במדבר פרח – לא יכולתי להתפנק יותר מדי – טיפסתי על הסולם וצעדתי צעד וחצי כדי להגיע לקבינה. התא הזעיר להט מחום והסריח מסולר ואדי דיזל שרוף.

הנהג – מילואימניק מרופט מראה – שילב הילוך, והתחלנו להתגלגל לאט בקפיצות שמוכרות לכל מי שניסה אי-פעם לגרור טנק.
לא עברו חמש דקות והנהג פנה אלי. "אתה שומע את זה?" שאל, ואני, מנסה להקשיב למשהו שונה בתוך הקקפוניה של 90 טונות פלדה, צמיגים ודיזל עניתי "לא" קצר, מנסה לעשות עצמי ישן. "את הציוץ הזה" הוא אמר, מסתכל אליי בעיניים שטופות דם, והבנתי מייד שעליתי על הטרמפ הלא נכון.

ואז – זה חדר והגיע גם אליי – הציוץ. ציוץ שבהקשר אחר יכול היה להיות אפילו נחמד, אך בקבינה של ה-DM העתיק הוא נגרם מחיכוך של שני משטחי מתכת חשופים, ודומה לציוץ אפרוח אך רובוטי יותר – מתכתי, מכאני, קר.
אין סיכוי לאתר את המקור של הצליל החודרני שמפלח את עור התוף במשאית שכולה משטחי מתכת. "אני כבר שבועיים על המשאית הזו" הוא אמר, "זה מטריף אותי!". וכן, זה הטריף גם אותי, במשך כל הנסיעה.

v8 dtm

Sound_1986_Audi_Sport_quattro_S1

מערך הקולות שהמכונית מפיקה (בלי קשר למערכת השמע, שהיא עולם בפני עצמו), הוא חלק אינהרנטי מהחוויה הכוללת שנקראת מכונית. הקולות מופקים מכמה מקורות: מפעולת המכונית: מנוע עובד, תיבת הילוכים, דלתות, מגבים; תנועת המכונית: רעשי רוח או גשם, המגע עם הכביש; ורעשי הסביבה: רכבת, מכונית חולפת, קטנוע שעומד ברמזור. כולם מקורות רעש, ומידת חדירתם לתא הנוסעים היא פרמטר חשוב לחוויית הנסיעה.

הגבול בין רעשים לגיטימיים ללא לגיטימיים גמיש למדי, והוא לרוב פונקציה של מקדם ה"פרימיום" של המותג. בין הקולות הלא לגיטימיים אפשר למנות את רעש פעולת המנוע (בתנאים מסוימים), העברת ההילוכים, חריקת בלמים, ואפילו מאוורר ומזגן. הצלילים הלגיטימיים הם אותו המנוע כשהוא פועל בטורים גבוהים ומאמץ, חלון חשמלי שעולה או יורד, מאותת עובד או מושב חשמלי שמוזח. כל הצלילים האלו הם "צלילי עבודה" ונותנים חיזוק לנהג – מעין חיווי צלילי על שהמערכת פועלת ותקינה.

ואז אנו נכנסים לעולם הצלילים המהונדסים – כולם יודעים שמנוע של מכונית ספורט נשמע גרוני ועמוק יותר מזה של מיני קוריאנית. מעטים מודעים לכך שהקול הבשרני כויל במעבדת קול, ושצינור פליטה זכה לקטרים ולחומרים הנכונים כדי ליצור את החוויה המבוקשת. דוגמה מצוינת לכך היא אודי 3A, שבגרסאותיה הבסיסיות נשמעת כמו מייבש שיער, ואילו גרסאות ה"S" החזקות יגרמו לכם לבכות מאושר.

Audi R8 Spyder/Standaufnahme

Audi R8 Spyder/Standaufnahme

R8 engine sound

נושא הנדסת הקול מקבל משנה חשיבות במותגי היוקרה. הם מצוידים באמצעי בידוד, ספיגה וכיול צליל משובחים. לאחרונה החל השימוש באמצעים אקטיביים להפחתת רעשים. מערכת השמע "שומעת" את הקולות והתדרים המוגדרים כ"רעים", ופולטת ממערך הרמקולים רעש בתדר הפוך המבטל את הרעש ה"רע".

אפשר לחלק את עולם הצלילים לשלוש קבוצות: קולות מעצבנים, קולות מיידעים וקולות מרשימים. השאיפה של היצרנים היא לחסל או לבודד כליל את הקולות המעצבנים, להשאיר מידה מבוקרת של קולות מיידעים, ולחזק את העולם של הקולות המרשימים, למשל צליל טריקת דלת מוצק במקרה של מכונית יוקרה, או קול משכר של מנוע הרלי דווידסון על הכביש המהיר.

הקשיבו למכונית שלכם. אפילו למתג הקטן והצנוע שבלוח המחוונים, למנוף האיתות ולקול המגבים על השמשה. המכונית שלכם מנסה לומר לכם משהו, והרבה פעמים – אם לא מדובר בטוסטר תחבורה חסר נשמה לחלוטין – הקולות ישלימו את החוויה המדהימה שנקראת "מכונית".

Jubilaeumsmagazin Motorsport

Jubilaeumsmagazin Motorsport

Sound_1991_Audi_V8_DTM

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube