בקר ב ארכיון

Great Minds 2010 from Gabriela Vainsencher on Vimeo.

את ציור הוידיאו "מוחות גדולים" (Great Minds), מתארת גבריאלה כסיפור אהבה פשוט:  "שתי רוחות רפאים שמופיעות, מתחברות, מתמזמזות ומתפרקות, שוב ושוב ושוב"…

 גבריאלה ווינשנקר ( (Gabriela Vainsencherמציירת ציור אחד בכול בוקר. הציורים, חלקם פיגורטיביים, חלקם מפלרטטים עם ההפשטה, בצבעי אקוורל עדינים, נדמים כזרם תודעה המחלחל אל הדף ממוחה של האמנית. מעין יומן אישי של ילדה בוגרת בטקסט ודימויים, הם יוצאים מהעולם של הציור בגבולות הדף, והופכים לסוג של מופע, מיצג מתמשך של ציורים. הפרויקט שהחל ב-2008 כולל כבר מאות ציורים, שאותם היא מעלה בכול בוקר לאתר שלה, לא מפספסת יום.

לאחרונה, החלו חלק מהציורים של גבריאלה לנוע ולהשתנות, והפכו לציור- וידיאו. כאשר מתבוננים בציורי הוידיאו של גבריאלה נדמה כי הם נעשו בטכניקה של אנימציה, אך למעשה הם עשויים באלתור לואו- טקי, שאף הוא מעין מיצג של הציירת בפעולה: היא מציבה מצלמה מעל הבד, מציירת, ולאחר מכן מסירה את ידיה בעריכה. צילן של הידיים עדיין מהדהד מידי פעם בציור הנע, ולעיתים היד עצמה מבליחה, כאילו כדי לומר- איני מנסה להסתתר, זה איננו מוצר מוגמר, התהליך עדיין כאן. התהליך שקורה בסטודיו הופך לאירוע קולנועי קטן, ומשתף את הצופים בחדוות היצירה.

גבריאלה נולדה בארגנטינה, גדלה בישראל וחיה בברוקלין, ניו יורק, מאז 2005. לדבריה, היותה תוצר של שלוש תרבויות ושלוש שפות שונות, מהותי לאופן שבו היא מתרגמת מדיומים מאחד לשני, ומערבבת בין שפות שונות: טקסט ושפה נשזרים זה בזה, ציור הופך למיצג ולוידיאו, הדומם נע ומשתנה, ומרחב הופך לזמן.

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube