בקר ב ארכיון

 TATTOURIST הגל החדש של אמנים שעוברים מאמנות הגוף אל הקיר ולהיפך

ניר רוזנסל החל להתעניין באמנות הקעקועים כבר מגיל צעיר. את הקעקוע הראשון עשה לעצמו בגיל 14 ומאז החליט שהוא הולך להקדיש את חייו לנושא. לפני כ-15 שנה פתח את סטודיו VISION  TATTOOS במתחם שנקין בתל אביב, לא לפני שהלך ללמוד אצל אחד מטובי המקעקעים בעולם, פיליפ לו השוויצרי.

שניר מתמחה בעבודות קעקוע גדולות וייחודיות בסגנון אוריינטלי עם השראה מהאמנות היפנית, בהן ניתן ביטוי לכשרונו הייחודי כצייר-אמן. בשנים האחרונות החליט לשלב בין אמנות הקעקוע לציורי שמן והלך ללמוד ציור אצל מנחם מזרחי וארם גרשון וכיום הוא מקפץ בין מחטי הקעקוע למכחולים. אשתו, רונית רוזנסל החלה את דרכה כציירת ומקעקעת וכיום היא עובדת עם שניר בסטודיו הקעקועים.

לפני מספר חודשים בעת שיטוטם בשוק הפשפשים הסמוך לביתם, גילו רונית ושניר חותמות טקסטיל מעץ באחד הדוכנים והחלו ליצור באמצעותן יצירות של הדפסי עץ. אחת מהן נוצרה במרץ האחרון, בהשראת ממדי אסון הצונאמי שהתרחש ביפן. השניים, בליווי של אמן הרחוב Adida יצרו הדפס עץ מחותמות הטקסטיל המהווה גרסה מודרנית ליצירתו הגדולה של האמן היפני הוקוסאי, "הגל הגדול בסמוך לקאנאגאווה". היצירה מדגישה את המעבר שעשו בין שני העולמות – מעולם הקעקועים לאמנות רחוב, עם שימוש בקיר כמצע לביטוי אמנותי נועז וסימבולי.

 

 לכתבה במגזין 

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube