בקר ב ארכיון

הונג קונג: נקודת המפגש בין תרבות המזרח לתרבות המערב, בין מסורת ופוסט מודרניזם , הונג קונג היא פנינה בליבה של אסיה. ממקומה בין אי פרוע ותחום יבשת, מספקת העיר נופים מדהימים של המפרץ, הגבעות והחופים שמסביב. זוהי עיר מלאת ניגודים: ישן מול חדש, נקי מול מלוכלך, מסורתי מול מודרני, ירוק מול אפור – כל אלה בהישג יד. אפשר בקלות לעלות לאוטובוס ולהגיע בתוך מספר דקות לחופי-הים, או להתהלך בשבילי הטיולים שבצידו הדרומי של האי.  לחילופין, אפשר לקפוץ על מעבורת לשיט קצר לעבר חיי החוף הרגועים, באחד ממגוון האיים השכנים.

הונג קונג היא עיר המצויה בין תרבויות עם מזכרות חקוקות של מורשת קולוניאלית, אך גם עם אישיות מודרנית ברורה. מרכז העסקים בעיר מתוכנן באופן אטרקטיבי ומציע פלאות ארכיטקטוניות כגון: בנייני HSBC או Bank of China. לעומת מרכז זה, שונג וואן השכנה, מורכבת ממבוך של שבילים, שווקים ובנייני דירות רעועים המקושטים במגוון כאוטי של חוטי חשמל ומזגני חלון.

הונג קונג היא מקום שבו המזרח פוגש במערב

עיר מודרנית ומתוכננת היטב, שבה שוקי הרחוב מקשטים את השבילים שלאורך מורדות Central ו- Wan Chai, בעוד מרכזי קניות יוקרתיים נמצאים ממש בכל מקום. עיר שיש בה הרבה מסעדות דים סאם מסורתיות עם שולחנות משותפים ונשים שדוחפות עגלות, כמו-גם הרבה מאוד נקודות עניין גסטרונומיות המתהדרים ברמה עולמית. וגם איזור הסוהו (דרומית ל-Hollywood Rd.), שבו אפשר למצוא מהמבורגרים אורגניים ועד תפריטי יין, שלא היו מביישים אניני טעם צרפתיים.

אנשים מונעים להישאר בהונג קונג בשל ההזדמנויות שהיא מציעה. כמרכז אסטרטגי במזרח אסיה, הונג קונג נהנית מכלכלת שירותים מפותחת וגם מציעה אווירה של אמנות חדשנית ואקדמיה. היא עדיין מהווה את השער לסין ולגמרי משקפת את מה שאתם מפיקים ממנה.

וחיי הלילה… הו, חיי הלילה !

אבל מה שאני הכי אוהב בעיר הזאת היא האנרגיה שלה.

צילום וכתיבה : גלעד לוטן

הונג קונג, ארכיטקטורה

הונג קונג, ארכיטקטורה, מפגש בין ישן וחדש

הונג קונג, ארכיטקטורה

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube