בקר ב ארכיון

לשטוקהולם שלי אין רק ארבע פנים, כארבע עונות השנה הברורות, אלא גם הרבה היבטים נוספים.  העיר פרושה על גבי 14 איים המחוברים על ידי 57 גשרים, וגם לאחר 25 שנים שאני מתגורר כאן, אני עדיין נדהם לגלות את העיר מנקודות מבט חדשות החושפות את יופיה האינסופי.

אין כמו רכיבה על אופניים בערב קיץ נעים, לאחר מספר משחקי פטאנק בפארק מחוץ לבית המשפט, כאשר אני עובר מהר ליד בניין העירייה והגן הפתוח שלו על גדות אגם מלארן, אני מצלצל באזהרה לתיירים, ממשיך לעיר העתיקה, ועובר ברכיבה ליד אנשים העומדים בתורים מחוץ למועדונים ומסעדות צפות על המים. בכוחותי האחרונים, אני מדווש במעלה הגבעה לאי הדרומי, צופה בשמיים ההופכים לורודים וסגולים, מנווט את דרכי בין הולכי רגל לצלילי מוזיקת נגני הרחוב, ומגיע לכיכר האזרחים הצפופה ובה רכבי משטרה הממתינים לפעילות בסוף השבוע. אני פונה שמאלה לתוך שדרת עצים גבוהים, בינות משפחות המטיילים עם ילדיהם וכלביהם, שיכורים המספרים סיפורי גבורה בקול רם ונאהבים בפגישתם הראשונה. לבסוף, אני מחנה את אופניי מחוץ לביתי, אשר נבנה ב- 1692 ובו חצר פרטית ושקטה.
מספר דקות לאחר מכן, אני יושב עם כוס יין אדום על הספסל שמחוץ לחלון מטבחי, מתחת לשיח הלילך, נושם את האוויר הנקי ומקשיב לקצב של העיר.

Aston's Presents – excerpt from Zigzag Animation on Vimeo.

יש האומרים ששטוקהולם היא עיר משעממת. אך אני אוהב אותה כך. אין כאן אטרקציות כמו מגדל אייפל או הטאג' מאהל. שטוקהולם היא האטרקציה.

בודאי שיש בה מסעדת חומוס (נציג ישראלי מכובד) לצד השכנים – הספר האלג'יראי, הסנדלר והמנעולן היוגוסלבי, סוחר התבלינים ההודי והסופרמרקט הסיני שליד דוכן האספרסו. וכל אלה, רק כמה צעדים מפתח ביתי. ולכולם כאן דבר אחד משותף: לא משנה מאין הם באו, כולם שמחים להרגיש שכאן, אין זה חשוב.

לשאלה האם שטוקהולם משפיעה על עבודות הקולנוע או המוסיקה שלי? אענה לא ממש. אבל שטוקהולם נותנת לי את הרוגע לעשות מה שאני רוצה. ולי, אין צורך בגירויים נוספים.
הילדות שלי בישראל, נתנה לי השראה, שתספיק לי כנראה למשך כל חיי ואפילו יותר.

The DREAM from Among The Thorns from Zigzag Animation on Vimeo.

 

http://vimeo.com/zigzaganimation/videos

  • שם (חובה)

  • אימייל (חובה, אך לא מפורסם)

  • URL (רשות)

  • תגובה (חובה)

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Youtube